Pořizujeme multifunkční zařízení

V domácnostech můžeme najít dva typy tiskáren – laserovou nebo inkoustovou, inkoustové tiskárny jsou vhodnější pro tisk fotografií a obrázků. Tyto tiskárny jsou levnější na pořízení, ale mají dražší provoz. Naopak laserové zase vynikají svojí rychlostí, nízkými provozními náklady, avšak mají vyšší pořizovací cenu.
inkoustová fototiskárna
Co když ale potřebujeme tiskárnu do kanceláře, od které chceme, nejen, že bude tisknout, ale bude zvládat také další věci? Před výběrem si ujasněte, jaké všechny funkce od multifunkčního zařízení budete požadovat, aby uměla skenovat, bývá pro kancelář samozřejmostí, kopírování také, ale chcete také, ale dnešní multifunkční zařízení toho umí mnohem víc.
Pro skenování dokumentů si můžeme vybrat ze dvou možností, buď můžeme skenovat způsobem protahovacím, nebo plošným.
Protahovací skenování– hodí se pro formáty velikosti A4, není na nich možné skenovat např. z knihy.

Plošné skenování – snímají předlohu, která je položena na skleněnou desku, přičemž pod touto deskou se pohybuje snímací mechanismus, jsou konstrukčně náročnější, tudíž i celé multifunkční zařízení bude o to větší, a také dražší.

Samozřejmostí u multifunkčních je slot pro USB, pokud k multifunkčnímu zařízení budete chtít připojit v kanceláři víc počítačů, vyplatí se Vám Wi-Fi připojení.
tiskárna Samsung
Pro většinu dnešních multifunkčních zařízení je také samozřejmostí přímý tisk ze smartphonů a tabletů.
Multifunkční tiskárny nabízejí mnoho dalších užitečných funkcí, jako například čtečky paměťových karet, které umožňují tisk přímo z paměťových karet bez nutnosti zapínat počítač. Můžete se setkat také s modely, které jsou vybaveny grafickým displejem. Na tomto displeji je Vám umožněno vidět náhledy skenování, kopírování. Můžete si dělat výřezy a následně kopírovat nebo tisknout.
Displeji věnujte také dostatečnou pozornost, pokud nejste zrovna technický typ, vyberte si multifunkční zařízení s displejem jednodušším, pro Vás srozumitelným.

Ohodnoťte příspěvek
Bookmark the permalink.